Aktuální
akční
nabídka
Zvýhodněné
koupelnové
sety
Výprodej
skladových
zásob
Koupelnové
vybavení
v retro stylu
vypnout
Home » Hasící přístroje, hlásiče, hydranty » požární hlásiče » Hutermann ALARM CO 04 Detektor oxidu uhelnatého s alarmem, hlásič CO

Požární hlásič Hutermann ALARM CO 04 Detektor oxidu uhelnatého s alarmem, hlásič CO

Autonomní detektor oxidu uhelnatého. Kompaktní přístroj s vestavěnou sirénou. Detekuje neviditelný plyn bez zápachu, který člověk jinak nerozpozná.

Název produktu:
Hutermann ALARM CO 04 Detektor oxidu uhelnatého s alarmem, hlásič CO
Výrobce:
Hasící potřeby
Dostupnost:
zboží na dotaz dostupnost
Záruka:
2 roky
Hutermann ALARM CO 04 Detektor oxidu uhelnatého s alarmem, hlásič CO
Vaše cena:
431 Kč
včetně DPH

Popis produktu

Barva:

bílá

Materiál: kov, plast
Rozměry: 107 x 35mm
Popis:

Autonomní detektor oxidu uhelnatého. Kompaktní přístroj s vestavěnou sirénou. Detekuje neviditelný plyn bez zápachu, který člověk jinak nerozpozná. Kysličník uhelnatý CO je bezbarvý, značně jedovatý plyn bez chuti a zápachu, lehčí než vzduch, nedráždivý, ve vodě je málo rozpustný.

CO vzniká nedokonalým spalováním v plynových topidlech nebo topidlech na pevná paliva kotle, karmy, sporáky apod. Zvýšená koncentrace CO ve vzduchu je pro člověka nebezpečná, zabraňuje přenosu kyslíku krví, dochází k nevolnostem, závratím, při vysoké koncentraci k bezvědomí až smrti.

TECHNICKÁ SPECIFIKACE

alarm blikající LED a siréna: 85dB 3m

certifikace dle EN 50291 2001

detekce CO elektronický senzor 300ppm < 3 minuty, 100ppm < 40 minut, 50ppm < 90 minut , ppm = parts per milion, 1 % = 10 000 ppm

klidová spotřeba cca 10uA

napájení baterie 9V není v balení indikace vybité baterie

provozní podmínky 0 - 50°C, 30-90%RH

spotřeba při alarmu cca 23mA

Hlásiče kouře je základní vybavení prostředků protipožární ochrany. I když je zákonnou povinností pořídit hlásič kouře do novostaveb a nových bytů, je silně doporučováno vybavit hlásičem kouře každou domácnost - sníží se tak riziko šíření požáru a hlavně se zajistí jeho včasná detekce.

Hlásiče kouře fungují naprosto samostatně, tzn. že nejsou závislé na jiných zdrojích energií. Autonomní hlásiče kouře jsou vybaveny baterií, o kterou je ovšem potřeba pečovat a pravidelně ji vyměňovat. Hlásiče jsou vybaveny kontrolkou, která upozorňuje na včasnou výměnu baterie.

Autonomní hlásič kouře je bezpečnostní zařízení, které umožňuje včas rozpoznat kouř a následně vyvolat poplach. Instalace takového zařízení je velmi jednoduchá.

Ačkoliv v českých domácnostech se pořízení hlásiče kouře stále podceňuje, jeho bezpečnostní funkce a účel mnohonásobně převažuje nad pořizovacími náklady.

Důležité při instalaci autonomního hlásiče kouře je jeho správné umístění. Výrobci těchto zařízení doporučují umísťovat hlásiče doprostřed stropu každé místnosti nebo alespoň v té centrální. Není vhodné je umísťovat v blízkosti ventilátorů, zdrojů tepla, svítidel nebo do vlhkých koupelen. Umístění v centrální části bytu je vhodné především proto, že kouř se šíří z vedlejších místností právě tímto směrem. Pak také je vhoné umístit hlásič tam, kde je únikový východ nebo tam, kde hrozí zvýšené riziko pořáru. Porobnější informace o správném umístění stanovuje vyhláška o technických podmínkách požární ochrany staveb.

Také hlásiče kouře je potřeba pravidelně kontrolovat. Není potřeba žádné odborné pomoci, funkci alarmu a výměnu baterie zvláne uživatel jednoduše sám. Pamatujte, že hlásič kouře chrání vás i vaši rodinu, zejména v noci, kdy všichni členové rodiny spí.

Balení: v kartónových krabicích s měkčenou fólií
Záruční podmínky:
2 roky
Poznámka: Baterie není součástí dodávky. 

Podobné produkty

Výrobce:
Hasící potřeby
zboží na dotaz

Autonomní detektor oxidu uhelnatého s LCD displejem, vestavěnou sirénou a řadou dalších funkcí. Vysoká citlivost a stabilita.

483 Kč
(s DPH)
Výrobce:
Hasící potřeby
zboží na dotaz

Autonomní fotoelektrický detektor cigaretového kouře s napájením baterií a vestavěnou poplašnou sirénou.

345 Kč
(s DPH)
Výrobce:
Hasící potřeby
zboží na dotaz

Autonomní detektor oxidu uhelnatého s LCD displejem, vestavěnou sirénou a řadou dalších funkcí. Vysoká citlivost a stabilita.

795 Kč
(s DPH)
Výrobce:
Hasící potřeby
zboží na dotaz

Požární hlásič je kompaktní přístroj s vestavěnou sirénou. Detekuje přítomnost LPG propan butan, svítiplyn a zemní plyn.

461 Kč
(s DPH)