Granitové dřezy - výhodné sety na celý život!

 

Pokud chcete využít přednosti granitových dřezů, tak je důležité vědět, jak správně dřez udržovat. Pak vám zaručeně vydrží celý život. Granitový dřez se v kuchyních používá stále častěji. Už na první pohled působí bytelně a mnohem modernějším vzhledem, než tradiční nerezové dřezy, nebo retro smaltované dřezy. Rovněž důležitá je barevná variabilita a tvarová pestrost.

Hlavní výhodou granitového dřezu je především samotný materiál, ze kterého se dřezy vyrábí. Granit obsahuje vysoké procento žuly a také přírodní písky. Materiál je velmi odolný proti škrábancům a vysokým teplotám. Další velkou výhodou je i to, že na něm nejsou vidět zaschlé kapky!

 

Jak správně vyčistit granitový dřez?

 

Granitový dřez nemá povrch zcela hladký, bývá občas náchylnější k usazování nečistot. Šetrně a jednoduše ovšem můžete odstranit i z granitového dřezu napřiklad skvrny od jídla nebo vodní kámen. Nejdříve je potřeba si uvědomit, že i když je Granit velmi odolný materiál, i tak ho můžete nesprávným používáním mechanicky poškodit. Jako u mnoha dalších výrobků do koupelny mu nesvědčí agresivní způsoby čištění.

Samotná údržba granitového kuchyňského dřezu je přitom snadná, Stačí používat pouze vodu s běžným saponátem.

 

Správný postup při údržbě granitového dřezu:

 

  • Nenechávejte ve dřezu potraviny, které barví: třeba červenou řepu, lžičku od kari, čajové sáčky
  • Nenalévejte do něj agresivní chemické prostředky, ty ho můžou trvale poškodit
  • Nelijte do dřezu horký olej, který zbyl po smažení. Slejte ho do lahve a vyhoďte do kontejneru na tuky nebo směsného odpadu.
  • Po použití dřezu utřete zbylou vodu do sucha hadříkem.
  • Jednou za čas vetřete do povrchu dřezu trochu běžného oleje na vaření. Nechte ho působit a po hodině setřete přebytečný olej.
  • Běžné čistící prostředky vám budou pro údržbu granitového dřezu zcela stačit Obvykle si při čištění vystačíte s běžnými pomocníky, které máte doma po ruce. Voda se saponátem nebo octem vám bude určitě stačit.
  • Vyhněte se používání drátěnky! Na čištění vezměte obyčejný hadřík nebo houbičku.

Pokud jde o silnější znečištění, doporučujeme vybírat pasty nebo suché prášky. Vyhněte se těm, které mají abrazivní částečky, ty by mohly dřez poškrábat. Na trhu existují i speciální pasty na granitové dřezy, které si poradí opravdu se vším. Na povrchu dřezu navíc nechají ochranný film a tím zabraňují opětovnému znečištění.

 

Granitový dřez a vodní kámen?

 

Pokud máte doma tvrdou vodu, vodní kámen se bude výrazněji usazovat i ve dřezu. Jakmile vám bude připadat, že je jeho povrch zašlý, sáhněte po octu. Smíchejte ho s vodou a naneste hadříkem na celý jeho povrch. Nechte hodinu až dvě působit. Vodní kámen pak setřete houbičkou a dřez opláchněte čistou vodou.

 

 

Výhodné granitové - dřezové sety.

 

Výrazně ušetřit můžete, když si do kuchyňské linky pořídíte granitový dřez včetně baterie. Vybrali jsme pro vás do nabídky designově i prakticky sladěné sety, které obsahují vždy granitový dřez a dřezovou baterii. Vybírat můžete z různých tvarů, barev i velikostí. Ať už si vyberete černý granitový dřez, nebo bílý (hnědý či šedý), je to jistota, že investujete do kvalitního kuchyňského dřezu, který vaši kuchyni ozvláštní a dodá jí na zajímavosti.

 

dřezových granitových setů tedy nemusíte vybírat kuchyňskou baterii. To jsme udělali za vás. Samozřejmě si můžete vybrat granitový dřez samostatně a k němu dle vlastního výběru objednat baterii. Třeba klasickou dřezovou baterii - chromovanou klasiku. V naší nabídce najdete také klasické nerezové dřezy.

 

nahoru